ריאיון עם דרור פקץ' מקבוצת HD-TREK

"יום אחד מוכר האופניים בחנות המקומית הציע לי להגיע לתחרות… משם הכל התגלגל"
הוא רוכב מגיל 10, מדליסטית הזהב פאולה פצו (PAOLA PEZZO) גרמה לו להתאהב באופני גרי פישר בגיל 16 והוא נמצא בצמרת עולם הרכיבה הישראלי כבר קרוב ל-20 שנה. דרור פקץ' נזכר איך נדבק בחיידק הרכיבה, ומספר מה הוא מאחל לעצמו ולענף בעתיד.

ספר לנו קצת על עצמך: בן כמה אתה ומאיפה?

שמי דרור, אהיה בן 33 בקרוב מאוד. במקור אני מגבעתיים וכרגע גר במושב שקט במרכז הארץ. אופניים הם מרכז חיי אבל אני פריק גדול של מוזיקה ישראלית, טיולים בטבע, לינות שטח מדוגמות ואהבה לכדורסל.

DROR IV7R2776

מה היה המפגש הראשון שלך עם עולם האופניים?
בגיל 10 ההורים שלי רכשו לי אופני הרים. מכיוון שאז התחום לא היה מפותח בכלל, לא ממש ידענו מה לקנות אז בחרנו להשקיע קצת מעל "אופני מדבקה" (אופניים בסיסיים, לא ממותגים) בעיקר מחשש שנצטרך לבקר אצל המכונאופן לעיתים תכופות. בזכות העובדה שהיו לי אופניים טובים יותר מלשאר החבר'ה, הייתה לי מוטיבציה גדולה לרכב קצת יותר ולנסות למתוח את הגבולות. האופניים שימשו אותי להגעה לאימוני הכדורסל ולאימוני שיט המפרשיות – תחום בו עסקתי בצורה תחרותית. יום אחד, מוכר האופניים בחנות המקומית הציע לי להגיע לתחרות שנערכה קרוב לביתי. הצלחתי לנצח בתחרות ומשם כבר הכל התגלגל…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAIMG_0158 GELEEN26

* תמונות ממירוצי כביש בהם השתתף דרור

מתי הבנת שהתחום הולך להפוך לחלק בלתי נפרד מדרך החיים שלך?

בגיל 15 התאמנתי בגעש עם כמה מרוכבי אופני ההרים הטובים ביותר שהיו כאן דאז. הם תיכננו נסיעה לארה"ב לכמה תחרויות והורי לא הרשו לי להצטרף בגלל גילי הצעיר. הסכמתי "להיכנע" – אך רק בתמורה לנסיעה משלי. כך מצאתי את עצמי בשני מירוצים גדולים בגרמניה, מלווה באמא שלי. המסלולים שם וגם התוצאות הבינוניות, אם לומר בעדינות, אתגרו אותי וגרמו לי לרצות לחזור "לנקום". בשנה לאחר מכן כבר התחריתי באיטליה ברמה גבוהה יותר ואז אופניים כבר היו חלק משמעותי מאוד מחיי.

SEA OTTER 2006 097 SEA OTTER 2006 082

* עם אגדות האופניים קית' בונטרגר (מימין) וגרי פישר (משמאל)

מהרגע שהבנת שנדבקת בחיידק – מה היה זוג האופניים הראשון שממש חלמת עליו?
בזכות אותה נסיעה לאיטליה, התאהבתי באופני ה"גרי-פישר" ששימשו את מדליסטית הזהב פאולה פצו. התיידדתי איתה ועם המכונאי שלה וזכיתי בסיבוב על האופניים. מי היה מאמין אז, שמפגש הבזק הזה, יגרום לי להגיע לקבוצה המקצוענית של פישר 9 שנים מאוחר יותר…

SEA OTTER 07 006 SEA OTTER 07 004

* במירוץ SEA OTTER CLASSIC עם קבוצת גרי פישר סובארו

ואיזה פריט נמצא ב-wish list הנוכחי שלך?
היום זה כבר מרגיש אחרת, כי אופניים הם תחביב עם המון תשוקה אבל גם כלי עבודה עם דרישות מאוד גבוהות. תמיד שאפתי שיהיה לי זוג אופניים אחד מכל מקצה וזה, לשמחתי, המצב היום, הרבה בזכות חברת TREK שמצאה את הדרך להתאים לי את האופניים הדרושים. האופניים האהובים עלי ביותר הם הזנב קשיח 29 מקרבון קל משקל (SUPERFLY SL).

בסוף דצמבר הכרזת שאתה עומד לחזור לאימונים מלאים ב-2014. מדוע הפסקת להתאמן בשנתיים האחרונות?
אחרי 20 שנה על האוכף, חשתי רוויה. למעט השתתפות באולימפיאדה, שנראתה בלתי אפשרית הישגתי כל מה שרציתי בחלומות הצעירים שלי ואפילו יותר. במקביל למחלת הנשיקה שתקפה אותי באופן קשה, חבר טוב שלי נפצע אנושות בתאונת דרכים ובסוף נפטר. חשבתי שזה הזמן להפסיק ולנסות קצת דברים אחרים. עם זאת, ידעתי שאחזור להיות מעורב בענף ואפילו אחזור להתחרות.

SEA OTTER 07 002 GK7M5770 DP1 OLYMPUS DIGITAL CAMERA DSCN5049

* מתחרה בשטח ומנצח את מירוץ בור בארי בתחילת שנות ה-2000

ועכשיו כשאתה חוזר לכושר – על איזה אלמנט בשגרת האימונים שלך אתה לא מוותר בשום אופן?
בניגוד לפעם, היום הכל יותר קליל. לעיתים זה כולל וויתורים שקשה לי איתם אבל החיים וגיל ההתבגרות שאצלי הגיע מעט מאוחר מקלים על זה. אני לא מוותר על שני דברים: הראשון והחשוב בא לידי ביטוי בפן המנטלי – אימון רציני נעשה בשיא הרצינות כמו פעם, עם הגדרת מטרות לאימון ודיוק מירבי. בפן הפיזי חשוב לי לשמור על מאמצים קצרים בעצימות מרבית, ולכן גם בתקופה שהזנחתי תכנית מסודרת יצאתי לפעמיים בשבוע של אינטרוולים קצרים וחזקים.

ולקינוח: מה התקוות שלך לעתיד התחום בארץ?
ברמה האישית אני לומד לשלב אורך חיים "נורמלי" עם אימונים ושיגרת ספורטאי. אני מקווה שאוכל להגיע למצב של אימונים סדירים לאורך זמן ולהצליח לרכב ברמת העילית, אז יגיעו גם התוצאות. ייתכן ובעונה הבאה, לכשיחזור הכושר הבסיסי, אוכל להגדיר מטרות מדויקות. ברמה הענפית אני רוצה מאוד לפתח את הסצינה התחרותית ולהביא רוכבים ישראלי לטופ העולמי. זה אפשרי וכדאי לכולם להאמין בזה.

T

במרתון בארי 2014– תמונה באדיבות גיא בר HD-Trek

ראיון עם אורי זילברמן מאס"א רופין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ניווט
Close

עגלת קניות

קטגוריות

ציוד רכיבה אפשר למצוא בהרבה חנויות, מהרבה מותגים.
אבל רק כשאתם קונים ציוד רכיבה של Bontrager,
תוכלו לנסות אותו חודש בשטח או בכביש,
ואם לא תתחברו – תוכלו להחליפו בחנות במוצר Bontrager אחר.
בלי שאלות ועם חיוך.