אופניים לילדים - כל מה שרצית לדעת

אופני ילדים הם לא משחק ילדים. אופני ילדים הם אולי זיכרונות הילדות האהובים ביותר. אופני ילדים מייצרים כייף, תחושת חופש, עצמאות וספורט הקיימת רק ברכיבת אופניים. אופני ילדים מבטיחים פעילות משפחתית מהנה ומתמשכת ולא פחות חשוב – מקנים לילד חוויית הצלחה וסיפוק בכל פעם מחדש. דף זה מעמיד לרשותכם את כל הכלים שצברנו ברשת חנויות TREK-ישראל  – על מנת לבחור עבור ילדכם את האופניים המתאימים והמהנים ביותר עבורם. אז חבשו קסדה ובואו לרכוב איתנו – יוצאים לדרך!

 

דף זה מרכז עבורכם את הנושאים הבאים בנוגע לבחירה נכונה של אופני ילדים:

איזו מידת אופניים מתאימה לילד שלי?

באופן עקרוני – מידת האופניים המתאימה לילדך נקבעת לפי הגובה הכללי שלו/ה וגובה המפשעה – כלומר המרחק בין הרצפה למפשעה בעמידת פיסוק ברוחב 20 ס”מ.

הטעות הנפוצה ביותר בקרב הורים היא רכישת אופניים הגדולים מכפי מידתו של הילד במטרה לחסוך כסף מתוך מחשבה ש”עוד קצת הילד יגבה ויהיה בסדר”. זו מחשבה כלכלית לגיטימית, אך לא כשמדובר ברכישת אופניים.
רכישת אופניים במידה גדולה ממידתו של הילד עלולה לפגוע בשליטתו באופניים, לפגום ביציבותו בפניות ולמנוע ממנו דיווש נכון ויעיל. 

כל אחד מאלמנטים אלה פוגם בהתקדמותו של הילד ברכיבה, בביטחונו על האופניים ובמקרים קיצוניים עלול אף לסכן אותו.

על אופניים במידה הנכונה הילד מרגיש מיד “כמו בבית”. רוכב בביטחון, נינוח וטבעי תוך ניצול כוחו ביעילות מרבית. אלה מייצרים עבורו חווית רכיבה הצלחה חיובית מהנה ומוטיבציה חוזרת ומוגברת לרכוב יותר ויותר.

בחשיבה כלכלית לטובת ההורים – אנחנו ברשת חנויות TREK-ישראל מציעים להורים זיכוי גבוה על אופני הילדים הקודמים של TREK בעת הצורך במעבר לאופניים במידה גדולה יותר.

קסדות לילדים ואופני ילדים גודל גלגל 20, גודל גלגל 24

מידת אופני ילדים נקבעת על פי קוטר הגלגל - לא גודל השילדה

בשונה מאופני מבוגרים הנמדדים באמצעות גודל השלדה – אופני ילדים נמדדים ונבדלים בגודלם באמצעות ציון קוטר הגלגל (ביחידות אינצ’ים) המותקן בהם ומתאים רק להם. 

לפיכך – מידות האופניים (וקוטרי הגלגלים) נעים בין 12 אינץ’ עבור הילדים הקטנים ביותר, עד ל-26 אינץ’ עבור הילדים הגבוהים ביותר.

גובהו של הילד וגילו נמצאים בטווח המידות המתאים לקוטר הגלגל.

לכל קוטר גלגל קיים טווח גבהים מומלץ עבור גובה הרוכב. אנו ממליצים למדוד את גובהו הכללי של הילד וגובה המפשעה שלו (המרחק בין הרצפה למפשעה בעמידת פיסוק ברוחב 20 ס”מ). ולמצוא את קוטר הגלגל המומלץ עבור נתונים אלה בטבלת התאמת  הגבהים המומלצים.

ילדים רוכבים על אופני ילדים של TREK
אופניים לילדים - גודל גלגל 24, קסדה לילדים

חשיבות גובה המפשעה במציאת המידה המדוייקת.

במקרה וגובהו של ילדך מתאים ל”תפר” בין שתי מידות אופניים בטבלה, אנו ממליצים למדוד את גובה המפשעה של הילד. מידה זו חשובה כיוון שהיא תסייע למצוא את הרווח בין גופו של הילד לבין השלדה בכל עת בה ירד מהאופניים ויעמוד מעליהם במיוחד בעת עצירה לא מתוכננת. מה מגביר את ביטחונו באופניים וברכיבה.

טבלת התאמת מידות אופני ילדים

טווח התאמת גובה הילד ומידות האופניים הוא רחב ולעיתים קיימת גם חפיפה בין הגובה לשתי מידות שונות של אופניים בין אם מדובר באותו יצרן או במותגי אופניים שונים באותו קוטר גלגל.

הדרך הטובה והנכונה ביותר היא להגיע לחנות אופניים מקצועית בקרבתכם, בעלת סגל מנוסה וסבלני שידע להמליץ לכם על מידה מתאימה ויאפשר לילד לנסות ברכיבה קצרה את האופניים עליהם ממליץ סגל החנות.

המלצה שלנו: אם ילדכם בן 12 ומעלה וגובהו/ה מעל 150 ס”מ אתם יכולים להתחיל את הבדיקה מאופני מבוגרים מלכתחילה.

טווח גובה: 90-102 ס”מ
טווח גובה מפשעה: 38-46 ס”מ
גודל גלגל/אופניים: 12 אינצ’ 
לבחירתכם דגמי האופניים המומלצים

טווח גובה:101-120 ס”מ
טווח גובה מפשעה: 41-56 ס”מ
גודל גלגל/אופניים: 16 אינצ’ 
לבחירתכם דגמי האופניים המומלצים

טווח גובה: 114-132 ס”מ
טווח גובה מפשעה: 48-64 ס”מ
גודל גלגל/אופניים: 20 אינצ’
לבחירתכם דגמי האופניים המומלצים

טווח גובה: 123-148 ס”מ
טווח גובה מפשעה: 59-71 ס”מ
גודל גלגל/אופניים: 24 אינצ’
לבחירתכם דגמי האופניים המומלצים

טווח גובה: 142 ס”מ ומעלה
טווח גובה מפשעה: 64 ס”מ
גודל גלגל/אופניים: 26 אינצ’

חשוב לדעת: אופניים אלה נמכרים במידות שלדה שונות לאותו קוטר גלגל לכן יש חשיבות רבה להתאמת מידה נכונה.
לבחירתכם דגמי האופניים המומלצים

באופן טבעי, ילדים/בני נוער צעירים כבר גבוהים דיים על מנת לרכוב על אופני מבוגרים בעלי גלגלי 27.7 אינצ’ ואפילו על אופניים בעלי גלגלי 29 אינצ’.

חשוב לדעת: אופניים אלה נמכרים במידות שלדה שונות לאותו קוטר גלגל לכן יש חשיבות רבה להתאמת מידה נכונה.
לבחירתכם דגמי האופניים המומלצים

איך יודעים שאופני ילדים באמת מתאימים?

אופניים ה”תפורים” לגובהו של הילד ירגישו לו מיד נוחים, טבעיים מבחינת האורך והגובה וקלים ופשוטים לשליטה. התאמה טבעית זו יוצרת לילד חווית ההצלחה ברכיבה. חווית רצון ומוטיבציה לרכוב פעם אחר פעם.

שימו לב לטיפים הבאים בעזרתם תוודאו כי האופניים אכן מתאימים לילדכם.
חשוב לבדוק אותם  לא רק בישיבה סטאטית על האופניים אלא גם תוך כדי רכיבה.

רכיבה לבית הספר על אופני ילדים
גובה כיסא באופני ילדים

אוכף - גובה וזווית.

באופני איזון על האוכף להיות בגובה שיאפשר לרגלי הילד מגע מלא של כל הסוליה על הקרקע בזמן שהוא יושב. בעוד באופניים רגילים בהם הוא מסובב את הדוושות על האוכף להיות בגובה כזה שיאפשר לילד להגיע לקרקע עם קצות האצבעות בלבד.
זווית האוכף תהיה שטוחה עם נטייה קלה ביותר כלפי מטה בחלקה הקדמי ובכל מקרה אין להתקין את האוכף כשחרטומו מופנה כלפי מעלה

איך לרכוב על אופני ילדים TREK

ברך - מיקום וגובה

תנוחת הברך תלויה בגובה המושב. במהלך רכישת מיומנות וביטחון, הברכיים כפופות יותר כדי להגיע עם כל כף הרגל לקרקע.

ככל שהילד מרגיש יותר בטוח נוח על האופניים, ניתן להרים את המושב עד שמתקבלת פשיטה כמעט  מלאה של הרגל (מתוחה) לגמרי על הדוושה כשכריות כף הרגל על הדוושה,

התאמת גובה אופניים לילדים

מרווח עמידה מעל השלדה

מרווח עמידה יעיל של 2-3 ס”מ בין גוף הילד לשלדת האופניים בעת עמידה על הקרקע הוא אלמנט חשוב בתחושת ביטחון הילד בזמן רכיבה – המאפשר לילד לרדת מהאופניים ולעמוד באופן מלא עם שתי כפות הרגליים על הקרקע ללא חשש, בכל עצירה ובמיוחד בעצירה פתאומית.  

רכיבה נכונה לילדים

כף הרגל

בתחילת לימוד ורכישת מיומנות רכיבה – מגע מלא של כף הרגל (והנעל) בקרקע בעת עצירה יוצרת אצל הילד ביטחון רב. ככל שהוא מתקדם ברמת הרכיבה ואנו מרימים עבורו את האוכף – נגיע בסופו של דבר לעצירה ומגע של קצת האצבעות בלבד בקרקע.

מה האופניים המתאימים ביותר לילד שלי?

אופני עיר לילדים

מבחר אופני הילדים בשוק הוא גדול ורחב, חשוב להתמקד בצרכי הילד על מנת להתאים לו אופניים. 
כאופניים ראשונים, סביר להניח כי האופניים ישמשו את הילד לרכיבות קצרות קרוב לבית לכן יתאימו לו אופניים פשוטים נטולי הילוכים. ככל שהילד גדל ומרחיב את מעגל הרכיבה שלו יהיו אלה אופניים ברמה גבוהה יותר, בעלי מערכות הילוכים, מעצורים ובולמי זעזועים משוכללים יותר שיהלמו את צרכיו.

טיפ חשוב – אופני בנים ובנות מורכבים מאותם מערכות ולרוב נבדלים אלה מאלה בסגנון, צביעה וגרפיקה שונה

אופניים דו שימושיים לילדים


האופניים האלה עושים את העבודה בצורה נפלאה, יוצרים ביטחון ושליטה הודות לגיאומטריה חכמה ומוצלחת ומאובזרים צמיגים עמידים בעלי אחיזה בתנאי שטח שונים – בין אם מדובר על אספלט, כורכר,  ושבילי עפר קלים.

אופני הרים לילדים

חלק מאופני הילדים בשוק רק נראים מסוקסים, אך הם עדיין מיועדים לרכיבת מדרכות בלבד.
אופני הרים אמיתיים לנוער מתוכננים לרכיבת שטח ומצוידים בהתאם להתמודדות עם אבנים, קפלי קרקע, סלעים ומים ומאובזרים צמיגי שטח עבים, מערכות מעצורים מתקדמות, בולמי זעזועים ועוד…

אם לילדכם יש את כישורי הרכיבה, הרצון והמוטיבציה הנדרשים לרכיבת שטח, אנו ממליצים להעבירם לאופני הרים לילדים.

 

אופני שטח לילדים

מה הם אופני איזון לילדים?

אופני איזון הם כמו חיבור בין בין בימבה לאופניים רגילים. הם הפכו פופולריים בשנים האחרונות כשההורים הבינו שאיזון ופיתוח שיווי משקל ומהירות, ולאו דווקא דיווש, הם האלמנטים החשובים ביותר של רכיבה על אופניים ונקודת המוצא של כל פיתוח מיומנות רכיבה.

לאופני איזון אין דוושות, מה שמאפשר לילדים קטנים לדחוף את עצמם יחד באמצעות הרגליים שלהם ולתרגל עצמאית איזון המשקל שלהם על האופניים.

איך מפתחים את הרכיבה עם גלגלי עזר?

גם רוכבי העל העולמיים החלו את דרכם על אופניים בעזרת גלגלי עזר. רכיבה עם גלגלי עזר היא דרך מעולה לגרום לילדים לרכוב בנוח ללא חשש, וליהנות לתחושת החופש הממכרת שרק אופניים יכולים להעניק. אופניים עם גלגלי עזר הם בחירה טובה לילדים שהם גדולים מדי עבור אופני איזון או פשוט צריכים קצת יותר זמן כדי לצבור ביטחון. 

עצה של מקצוענים: כשאתם מתרגלים את ילדכם על אופניים – זכרו כי היסוד החשוב יותר לאימון הוא פיתוח שיווי משקל יותר מאשר דיווש. ככל שיסוד זה יהיה מפותח יותר כך הם יגמלו מהר יותר מגלגלי העזר.

מדוע קיימים מעצורים שונים באופני ילדים?

אופני ילדים מצוידים במעצורים שונים בהתאם לקלות ההפעלה ולאינטואיטיביות הטבעית הכרוכה בהפעלתם.
בהתאם לכך – אופני איזון (דחיפה) אינם מצוידים כלל במעצורים. אופני ילדים בוגרים יותר מצוידים מעצורי רגל מסוג “טורפדו” הנועלים את הגלגל האחורי כאשר מדוושים לאחור (פעולה אינטואיטיבית המספקת כוח עצירה חזק משמעותית מאשר בלם יד). ואופניים לילדים בוגרים עוד יותר, בעלי שרירי ידיים חזקים יותר מצויידים בלמי יד המאפשרים גם שליטה טובה יותר בעוצמת העצירה.

חלק מאופני הילדים מצוידים בשני סוגי המעצורים (רגל ו-יד) והם בוחרים בעצמם עם איזה מעצור קל להם יותר לרכוב.

 

אופני ילדים חייבים מערכת הילוכים?

לא בהתחלה. ונסביר:
בתהליך רכישת הביטחון והמיומנות בהתחלה היסוד החשוב ביותר הוא פיתוח האיזון ושיווי המשקל.
יסוד זה חשוב משמעותית יותר מאשר הדיווש, לכן באופני ילדים למתחילים אין צורך ביותר מאשר הילוך אחד בלבד – אשר נועד לפתח אצל הילדים את כישורי הרכיבה הנדרשים, ביטחון וכוח ידיים.

ברגע שהם מסגלים לעצמם תכונות אלה – כבר ניתן לשדרגם לאופניים בעלי מערכת הילוכים אשר יעזרו להם בתאי שטח שונים תוך כדי דיווש ומציאת ההילוך הנכון עבורם על בסיס ניסיונם מהאופניים הראשונים. 

אופניים לילדים קטנים

מה עוד הילד שלי צריך לרכיבת אופניים?

אנחנו ממליצים על כל מה שיגרום לילד ולהורים להרגיש בטוח ובשליטה.
במקום הראשון – קסדה בטיחותית, נוחה ומאווררת.
ממשיכים עם תאורת בטיחות – פנס קדמי ונצנץ אחורי המבליטים את הרוכב ביום ובלילה.
כפפות וביגוד רכיבה מותאם לשמירה ונוחות של הידיים ונוחות מושלמת כמו אצל מבוגרים.
פעמון אופנתי, 
ובאופן כללי, תיקי כידון וסלסילות המאפשרים לילדים לקחת איתם מה שצריך כמו שצריך לחוויית רכיבה מושלמת – גם במסגרת משפחתית.

למה לבחור אופני הרים ב- CTC?

כמו כל הורים, אנחנו רוצים שהילדים יאהבו לרכוב בדיוק כמונו, לכן אנו משקיעים אותו ידע, אהבה, מסירות ותשומת לב באופני הילדים בדיוק כמו שאנחנו משקיעים באופניים שלכם.

למה זה חשוב? כיוון שאופניים מושקעים, מעוצבים ומתוכננים עד הפרט האחרון  הם אופניים שקל ונעים יותר לרכוב עליהם, וניסיוננו מלמד שכשילדים רוכבים על אופניים מגיל צעיר – הם תמיד ירכבו על אופניים. 

אופניים לילדה TREK

העגלה שלי

קטגוריות
guarantee (1)

ציוד רכיבה אפשר למצוא בהרבה חנויות, מהרבה מותגים.
אבל רק כשאתם קונים ציוד רכיבה של Bontrager,
תוכלו לנסות אותו חודש בשטח או בכביש,
ואם לא תתחברו – תוכלו להחליפו בחנות במוצר Bontrager אחר.
בלי שאלות ועם חיוך.

Bontrager logo

לסגירה ניתן ללחוץ על מקש Enter או ESC

דילוג לתוכן