הכי נקי שיש: כך תשמרו את בקבוקי האופניים שלכם נקיים

כל מה שצריך לדעת כדי לשמור את בקבוקי הספורט שלכם נקיים ושימושיים לאורך שנים

משקאות ספורט מתוקים ודביקים ושתיה בפה מיוזע בזמן רכיבה יכולים להפוך בקבוק אופניים לאינקובטור לבקטריות, חיידקים ועובש. איך מונעים את המפגע התברואתי הזה? יש לנו טיפים של אלופים שיעזרו לכם לשמור את בקבוקי הספורט שלכם נקיים ושימושיים לשנים ארוכות. 

שטיפה ידנית

שטיפת בקבוק ספורט ביד, במים חמים וסבון, היא הדרך הטובה ביותר לנקות אותו אחרי רכיבה. כל סבון כלים יתאים לעבודה – העיקר לא להתעצל. 

השתמשו במברשת

מברשת בקבוקים פשוטה בעלת ידית ארוכה, שניתן לרכוש בכל סופר מרקט, תעזור לנקות בצורה יסודית בקבוקים בעלי פתח צר. הרטיבו את בקבוק הספורט, התיזו פנימה מעט סבון, ושפשפו היטב עם המברשת – כך תבטיחו הסרת שאריות דביקות בקלות ובצורה יסודית. 

אל תשכחו לנקות את הפיה והמכסה

כשאתם לוקחים לגימה, הנוזל זורם דרך המכסה ופיית הבקבוק – לכן חשוב לזכור לטפל גם בהם. מומלץ ללחוץ מעט מים מהולים בסבון דרך הפיה, ולהקפיד לשטוף החוצה את כל הסבון. כמו כן, מומלץ להסיר שאריות שנדבקו לפנים המכסה בעזרת ספוג טבול במעט סבון כלים, ולרחוץ אף אותו היטב. 

ותרו על מדיח הכלים

נכון, אחרי רכיבה ארוכה ומעייפת, מאוד מפתה פשוט לזרוק את הבקבוקים למדיח הכלים, אך טמפרטורת המים ברוב המדיחים קרובה לרתיחה. חום כזה מעוות את צורתם של רוב מוצרי הפלסטיק, ובקבוקים יפגעו ממנו גם. אם אתם רוצים לשמור על בקבוקי הספורט שלכם לאורך שנים, ותרו על מדיח הכלים.

ריחצו את הבקבוקים לאחר כל רכיבה

מש כפי שאתם רוחצים את כוס השתיה שלכם לאחר השימוש, כך יש לנהוג בבקבוקים – גם אם אתם שותים רק מים. שתיה במהלך הרכיבה גורמת לכך שזיעה ואולי אפילו שאריות מזון יכולים להידבק לפייה – לא ירושה שהייתם רוצים לגרור איתכם לרכיבה הבאה. גם אם חזרתם הביתה תשושים, הקפידו לכל הפחות על שטיפה זריזה במים וייבוש של הבקבוק. 

ותרו על חומרי ניקוי אגרסיביים

אם מצב הבקבוק כל כך גרוע שרק חומר ניקוי אגרסיבי יכול לעזור להסיר את הלכלוך – זה הזמן להשליך את הבקבוק לסל המחזור, ולרכוש אחד חדש. שימוש בחומרים כמו אקונומיקה מסוכן, מאחר ובמידה ולא תסירו את החומר לגמרי בשטיפה, הוא יזהם את המים בבקבוק. גם אם הצעתם לגימה לאדם חולה, שטיפת הבקבוק במים חמימים וסבון תספיק כדי להיפטר מהחיידקים. 

דעו מתי הזמן לומר שלום

לפעמים, למרות הכוונות הטובות, בקבוקי השתיה מוזנחים ואז גדל בתוכם עובש. חשוב לבחון את פנים הבקבוקים שברשותכם היטב לפני הרכיבה, ואם זיהיתם עובש שאתם לא מצליחים להסיר ברחיצה מסורה ביד – זה הזמן להיפטר מהם ולהחליף אותם בחדשים. 

לקטלוג בקבוקי ספורט איכותיים וכלובי בקבוק לאופניים של CTC ליחצו כאן

המדריך לבחירת כסא תינוק לאופניים
ראיון עם נשיא חברת TREK באתר FORBES

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ניווט
Close

עגלת קניות

קטגוריות

ציוד רכיבה אפשר למצוא בהרבה חנויות, מהרבה מותגים.
אבל רק כשאתם קונים ציוד רכיבה של Bontrager,
תוכלו לנסות אותו חודש בשטח או בכביש,
ואם לא תתחברו – תוכלו להחליפו בחנות במוצר Bontrager אחר.
בלי שאלות ועם חיוך.