איך לבחור את מחשב האופניים הבא שלך?

אם לאחרונה התחלת להתעניין בנוגע לרכישה של מחשב לאופניים, ראשית הרשה לנו לברך אותך. אתה עומד לשדרג את חווית הרכיבה שלך בצורה ניכרת וליהנות מעולם שלם של אפשרויות חדשות. טווח המחירים ומגוון הדגמים של מחשבי האופניים רחבים מאוד ולכן חשוב להתאים בצורה הטובה ביותר בין המחשב לצרכים שלך, על מנת שלא לבזבז כסף שלא לצורך מצד אחד ולא לרכוש מחשב שחסרות בו התכונות הרצויות מצד שני.

Wi-Fi, ANT+ ו-Bluetooth

באופן עקרוני אין דבר יותר נחמד מהאפשרות להעביר את הנתונים שנאגרו במחשב הדרך ישירות לרשת החברתית או למחשב הביתי, בלחיצת כפתור אחת. יחד עם זאת, קח בחשבון שיש מעט מאוד שימוש, אם בכלל, באינטרנט האלחוטי במהלך הרכיבה עצמה.

זוהי הסיבה לכך שרוב רובם של מחשבי האופניים המצוידים ב-Wi-Fi, יכולים לתקשר גם באמצעות Bluetooth או ANT+ (בחלק מהדגמים ניתן לתקשר גם באמצעות Bluetooth וגם באמצעות ANT+). מה שחשוב להבין בכל הקשור לתקשורת אלחוטית באופן כללי זה שמחשב שלא ניחן ביכולת לתקשר עם מכשירים נוספים, לא יוכל למשל לקלוט נתונים ממד הדופק, מה שלא בהכרח רלוונטי כמובן, עבור מי שהספיק להצטייד בשעון דופק.

בגדול, מחשבים לאופניים דורשים, בדרך כלל, רכישה של אביזרים נוספים כמו לדוגמה מד דופק או מד מהירות. לפיכך יש להתעדכן בנוגע לאפשרויות הזיווג שישפיעו על הציוד הנוסף שתצטרך לרכוש. כעת עליך להבין האם אתה מעוניין לקבל נתונים מחיישנים נלווים והאם נוחות העברת הנתונים חשובה לך, או שמא אתה מסתפק בהחלט בנתונים בסיסיים כמו למשל מהירות הנסיעה או משך הנסיעה ואין לך שום בעיה להעביר את נתוני הרכיבה באמצעות כבל – במקרה כזה, לדוגמא ה-BONTRAGER TRIP 2 יתן לך תמורה מצויינת לכסף.

הגודל כן קובע  

לא רק טווח המחירים רחב, אלא גם טווח הממדים. כך לדוגמה מחשב הדרך של חברת LEZYNE, שזכה לשם המתבקש MINI GPS, הוא מחשב קומפקטי במיוחד, המתאים כמו כפפה ליד עבור רוכבים המחפשים מחשב מינימליסטי אך עוצמתי. הוא שוקל 29 גרם בלבד והממדים שלו הם 33.4X50.8X22.5 מ”מ. גודל המכשיר הוא עניין של העדפה אישית, כך שישנם רוכבים שמעדיפים את המחשב שלהם כמה שיותר גדול על מנת שיוכלו לקבל כמה שיותר נתונים בו זמנית על המסך בזמן אמת – הם יהנו מה-BONTRAGER TRIP 100 שמתהדר בצג גדול וברור. לעומתם ישנם רוכבים המעדיפים את המחשבים שלהם כמעט בלתי מורגשים, להם, כאמור, יתאים ה-Mini GPS.

GPS, בעד ונגד

גם במקרה של ה-GPS, מצד אחד מדובר בתכונה מצוינת עבור מי שמעוניין לתעד את מסלולי הרכיבה שלו, אבל מטבע הדברים מחשבים לאופניים המצוידים ב-GPS לנצח יהיו יקרים יותר ממכשירים פשוט ללא GPS. כך לדוגמה המכשיר שהזכרנו קודם לכן, LEZYNE MINI GPS, עולה 695 ₪ ולעומת זאת BONTRAGER TRIP 1 עולה 159 ₪ בלבד. נסה להבין האם אכן אתה מעוניין לתעד את הרכיבות שלך או שאולי זו הוצאה מיותרת.

חלק מהדגמים המצוידים במערכת GPS, מצוידים גם במערכת מפות, המאפשרת לרוכב להתעדכן בנוגע למיקום שלו במסלול בזמן אמת. שוב, תכונה המקפיצה את המחיר, שבהחלט לא רלוונטית לחלק ניכר מהרוכבים, בעיקר עבור אלו הנוהגים לרכוב במסלול קבוע.

תכונות נוספות

נתונים נוספים שכדאי לבחון כאשר מתלבטים בין כמה דגמים, הם למשל נפח הזיכרון הפנימי, המתורגם כמובן לשעות הקלטה, משך הפעולה המקסימאלי ללא הטענה, מספר הרוכבים שיכולים לעשות במכשיר שימוש, נוחות השימוש, איכות המסך ותאורת המסך (חשוב לבדוק האם הנתונים ברורים בתנאי תאורה מאתגרים כמו עלטה או שמש ישירה).

מאחר ובסופו של דבר ההתאמה לרוכב צריכה להיות אישית ולעתים קשה לדעת מראש כיצד יגיב הרוכב לדגמים השונים, חלק מהחברות מאפשרות ללקוחותיהן להתנסות בהפעלת המחשב למשך מספר שבועות ולהחליפו באחר ללא תשלום קנס בהתאם לצורך.

 

המדריך לקניית אופני הרים למתחילים
מחשבון כיול הבולמים של TREK

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

סגירה

עגלת קניות שלי

סגירה
ניווט
קטגוריות
guarantee (1)

ציוד רכיבה אפשר למצוא בהרבה חנויות, מהרבה מותגים.
אבל רק כשאתם קונים ציוד רכיבה של Bontrager,
תוכלו לנסות אותו חודש בשטח או בכביש,
ואם לא תתחברו – תוכלו להחליפו בחנות במוצר Bontrager אחר.
בלי שאלות ועם חיוך.

Bontrager logo

לסגירה ניתן ללחוץ על מקש Enter או ESC

דילוג לתוכן