המדריך לבחירת כסא תינוק לאופניים

המדריך לבחירת כסא תינוק לאופניים

צאצא – יש, אופניים – יש, רצון – יש – עכשיו כל מה שחסר הוא הכסא? קבלו את המדריך של CTC לבחירת מושב תינוק לאופניים

יחד עם צמיחת תרבות הרכיבה בישראל, המראה של זאטוטים משונעים ממקום למקום כשהם ישובים על כיסא ייעודי, בחזית או באחורי אופניים, הפך לנפוץ מאוד. רכיבה עם הבייבי שלכם יכולה להיות חוויה כיפית – כל עוד מקפידים על בטיחות ונוחות כל המעורבים בדבר. לכיסא התינוק שתבחרו חלק גדול בחוויית הרכיבה, והמדריך שלפניכם נועד כדי לסייע לכם לבצע בחירה מושכלת.

KIKI CS 202 T DE LUXE GREY DARK

רגע לפני שאתם יוצאים לדרך יש כמה נקודות חשובות במיוחד שכדאי לקחת בחשבון:

גיל מינימום: ככלל, לפני שהילד יכול לשבת באופן עצמאי ומוכן לחבוש קסדה לראשו מבלי להסיר אותה – בדרך כלל בסביבות גיל 9 חודשים – אין להרכיב אותו. יתרה מכך, לא מומלץ להרכיב תינוקות שמרפסי הראש שלהם לא נסגרו, מחשש לפגיעה חמורה בעת נפילה.

בטיחות: אי אפשר להגזים בחשיבות הסעיף הזה. בקצרה נזכיר כי –

יש לרכוש עבור הילד קסדה בעלת תקן ולוודא שהיא צמודה לראשו ואינה נעה יותר מ-2.5 ס״מ כשמזיזים אותה קדימה או אחורה.

יש לוודא שהפעוט ישוב היטב ושרצועות הכיסא חובקות אותו באופן מושלם.

תתחילו לאט: לא חייבים לתכנן יום שלם על האופניים כבר ברכיבה המשותפת הראשונה. קחו את הזמן להתרגל למשקל שהתווסף לאופניים ולחלוקה שלו, היו קשובים לדינמיקה שלכם עם הילד ותרגלו עצירה נכונה ועליה וירידה מהאופניים.ELIBAS P GREY DARK

מה מידת השליטה שלכם באופניים? רוכבים מיומנים מאוד יוכלו להסתדר בקלות יחסית עם כיסא אחורי לתינוק או לילד, אך רוכבים משופשפים פחות עשויים להתקשות בשמירה על היציבות, בעיקר בסיבובים חדים. במקרה כזה, יתכן מאוד שתעדיפו כיסא תינוק קדמי, שאינו משנה את מרכז הכובד של האופניים. עם זאת, יש לקחת בחשבון שתנועות הבייבי שלכם כשהוא ישוב מלפנים משפיעות על איזון כלי הרכב יותר מאשר אילו היה ישוב בכיסא האחורי.

שיקולים טכניים

התאמת הכיסא לאופניים: אחד הקשיים העיקריים בבחירת מושב לילד הוא התאמה מוצלחת של הכיסא לאופניים. בין המגוון האינסופי של גדלים ומרכבי אופניים למבחר העצום של כיסאות תינוק שקיים בשוק, קל להבין שמציאת הכיסא המושלם היא משימה לא פשוטה. כלל האצבע קובע כי אופני עיר סטנדרטיים או אופניים ללא שיכוך הם הורסטיליים ביותר, בעוד אופני כביש או אופני שטח עם שיכוך מלא אינם מומלצים להתאמת כיסא אליהם.

כיסאות קדמיים לתינוקות מורכבים לעמוד הכידון או לשלדה וכיסאות אחוריים מתחברים לשלדה, למוט הכיסא או לסבל. כדי להיות בטוחים שההתאמה של הכיסא לאופניים שלכם מלאה, מומלץ להגיע עם האופניים, והילד, לחנות ולהיעזר בצוות המקצועי. אל תשכחו לוודא שאתם מבינים לחלוטין כיצד מרכיבים ומסירים את הכיסא.

התאמת הילד לכיסא: באופן גס ניתן לחלק את נושא הגילאים לשתי תקופות – גיל 9 חודשים עד גיל 3 וגיל 3 עד גיל 6. מגיל 3 ואילך מומלץ, בדרך כלל, להרכיב ילדים רק בכיסא האחורי, עד אז הבחירה בין כיסא קדמי לאחורי נתונה להעדפות הרוכב והצאצא. כיסאות קדמיים מיועדים, ככלל, לשאת משקל של עד 15 ק״ג, וכיסאות אחוריים משקל של בין 22 ל-26 ק״ג. במקרה של בחירה בכיסא קדמי שימו לב שהרגליים של הבייבי שלכם לא מסתבכות במזלג.

הנוחות של הילד היא פקטור חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון בעת בחירת כיסא. בידקו שכרית המושב נושמת ומאווררת, שהכיסא מתוכנן כך שישכך זעזועים בעת הנסיעה, שלילד יש די מקום, שרצועות הביטחון חובקות אותו ולא חונקות אותו. חשוב לבחור כיסא שהילד שלכם יאהב – בסופו של דבר, הוא יהיה זה שישב בו.

ELIBAS T BEIGE

התאמת ההורה לכיסא: לא, הישבן שלכם לא אמור להתאים לכיסא, אבל חשוב לבדוק שאתם יכולים לדווש באופן חופשי, הן במקרה של בחירת כיסא קידמי והן בעת התקנת מושב אחורי. הברכיים של רוכבים גבוהים עלולות לפגוע בכיסא קדמי, בעוד שבהתקנת כיסא אחורי יש סיכוי לפגיעת העקבים במושב. הקפידו למקם את הכיסא כך שלא יפריע לנסיעה חלקה.

קשר משפחתי: גורם נוסף בבחירת כיסא צריך להיות סוג התקשורת שאתם שואפים אליו עם הילד במהלך הרכיבה. במידה ואתם מתכננים לנצל את הנסיעות המשותפות לשיחות נפש, או לפחות להתעדכנות במעללי היום בגן, או אם חשוב לכם קשר עין רציף עם העולל – קחו בחשבון כי כל אלה אינם אפשריים כשהילד יושב מאחור.

שיקול נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא שילד היושב מקדימה יכול להינות מהנוף הפתוח, בעוד שילד היושב מאחורה רואה לא מעט מהגב של ההורה.

לסיכום: אנחנו מזמינים אתכם לכל אחת מהחנויות שלנו כדי להתרשם בעצמכם ממבחר כיסאות התינוקת הקיימים ברשת, ולבחור את זה המושלם עבורכם. בכל מקרה, אל תתפשרו על הבטיחות של הילד ושלכם ולא על הנוחות.

לכיסאות תינוק אחוריים

לכיסאות תינוק קדמיים

"ישראמן" איש הברזל הישראלי- מאת גלעד רותם
הכי נקי שיש: כך תשמרו את בקבוקי האופניים שלכם נקיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ניווט
Close

עגלת קניות

קטגוריות

ציוד רכיבה אפשר למצוא בהרבה חנויות, מהרבה מותגים.
אבל רק כשאתם קונים ציוד רכיבה של Bontrager,
תוכלו לנסות אותו חודש בשטח או בכביש,
ואם לא תתחברו – תוכלו להחליפו בחנות במוצר Bontrager אחר.
בלי שאלות ועם חיוך.