כל מה שצריך לדעת לפני שרוכשים קסדה לאופניים

כיום כבר ברור מעבר לכל צל של ספק שחבישת קסדה מפחיתה את הסיכוי לפגיעות ראש בצורה משמעותית, אך ישנה כמובן חשיבות לבחירת הקסדה המתאימה. אם אתם מעוניינים להתחדש בקסדה איכותית ולא מעוניינים לעשות טעויות ברכישה הכל כך חשובה הזו, אנחנו שמחים לבשר לכם שהגעתם בדיוק למקום הנכון. במאמר שלפניכם נפרט אודות כל הנקודות שחשוב לתת עליהן את הדעת כשבאים לרכוש קסדה לאופניים.

הימנעו מרכישת קסדה משומשת

הכלל הבסיסי ביותר הנוגע לכל הקסדות באשר הן, לרבות קסדות לאופנועים למשל, הוא שאסור בשום פנים ואופן לרכוש קסדה משומשת. זאת כיוון שאין לכם שום אפשרות לדעת אילו חבלות הקסדה עברה ומה היא מידת התקינות שלה. בנושא הזה לא מומלץ לקחת סיכונים.

הרגישו את הקסדה לפני הרכישה

ישנה חשיבות עליונה לחבוש את הקסדה לפני הרכישה. אמנם אין שום דבר רע בהזמנת קסדה לאופניים דרך האינטרנט, אבל רק אם אתם מכירים את היצרן ויודעים מהי המידה שלכם, הרלוונטית ליצרן הספציפי שאתם מכירים (ישנה שונות רבה בין היצרנים). במידת הצורך באפשרותכם למדוד את הקסדה בחנות ולאחר מכן להזמין אותה דרך חנות מקוונת, אם ההצעה משתלמת יותר.

כשאתם חובשים את הקסדה שימו לב מצד אחד שלא תנוע בחופשיות כאשר תטו או תסובבו את הראש בפתאומיות ובעוצמה אך מצד שני שלא תהיה מהודקת בעוצמה רבה מדי לקרקפת. אם אתם לא בטוחים לגבי מידת ההתאמה, בקשו בסיוע מהמוכר בחנות.

התאימו את הקסדה לציוד שלכם

חשוב ביותר לוודא גם כן שהקסדה חובקת את הראש שלכם בצורה הטובה ביותר ושהיא יושבת הכי נמוך שרק אפשר, אך שהיא לא פוגעת בשדה הראייה שלכם. אם שדה הראייה שלכם לא מושלם, ככול הנראה הקסדה פשוט גדולה מדי עבורכם ויש למדוד אחרת. כמו כן מומלץ ביותר להגיע לחנות כשאתם מצוידים במשקפי הרכיבה שלכם: הקסדה המתאימה לכם צריכה להיות ממוקמת מעט מעל הזרועות של המשקפיים ואם היא מונחת היטב על הראש, אתם לא אמורים להבחין בקצה הקדמי שלה כשאתם מביטים קדימה או כלפי מעלה.

שימוש ברפידות הנוספות

היו ערים לכך שחלק מדגמי הקסדות מגיעים עם סט נוסף של רפידות בעובי שונה ובמקרים מסוימים תוכלו לעשות שימוש ברפידות האלו על מנת שההתאמה תהיה אופטימאלית. קחו בחשבון שרפידות עבות יותר יכולות לשפר את האחיזה של הקסדה ולמקסם את ההתאמה, אבל אם הקסדה פשוט לא במידה שלכם, לא תוכלו להפיק יותר מדי תועלת מהרפידות. מומלץ לשטוף את הרפידות באופן קבוע, במיוחד בחודשי הקיץ.

התאימו את הקסדה לרכיבה שלכם

רבים לא יודעים זאת, אבל נכון להיום ישנם סוגים רבים של קסדות אופניים, כאשר חשוב להתאים את הקסדה לסוג הרכיבה שלכם. כך לדוגמה ישנן קסדות קלות, מאווררות ואווירודינמיות המתאימות לרכיבת כביש, קסדות המצוידות במגן שמש קדמי והגנה משופרת לעורף המתאימות לרכיבת שבילים ובנוסף ישנן כמובן גם קסדות שטח מלאות המספקות הגנה לסנטר המתאימות לרכיבת דאונהיל, קסדות עגולות המתאימות לפעלולים ועוד.

התייחסות למקרים מיוחדים

  • אם אתם קירחים לחלוטין, ייתכן שקסדה המעוצבת עם חורי אוורור רחבים מאוד תגרום לקרקפת שלכם לסבול מפסי שיזוף לא מחמיאים במיוחד.
  • לבעלי שיער ארוך לעומת זאת, מומלץ להתעניין בנוגע לקסדה ייעודית הכוללת פתח אחורי דרכו ניתן להשחיל את הצמה או את ה"קוקו".
  • חשוב גם כן להתייחס לבעלי ראשים גדולים במיוחד או קטנים במיוחד ובכל מקרה לא להתפשר על ההתאמה האופטימאלית.
איך מתאימים אופניים לילדים? המדריך השלם
5 אתרים שכל רוכב אופניים חייב להכיר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ניווט
Close

עגלת קניות

קטגוריות

ציוד רכיבה אפשר למצוא בהרבה חנויות, מהרבה מותגים.
אבל רק כשאתם קונים ציוד רכיבה של Bontrager,
תוכלו לנסות אותו חודש בשטח או בכביש,
ואם לא תתחברו – תוכלו להחליפו בחנות במוצר Bontrager אחר.
בלי שאלות ועם חיוך.