5 פריטי ציוד חובה לרכיבת שטח

5 פריטי חובה לרכיבת שטח

אמנם המצרכים הבסיסיים הדרושים לרכיבת שטח מהנה הם אופניים, שטח, אומץ והרבה מצב רוח טוב, אך לצד המרכיבים הבסיסיים, שכבודם במקומו מונח, ישנם עוד מספר פריטי ציוד שחשוב להכיר. במאמר שלפניכם נזכיר את חמשת הפריטים החשובים ביותר, תוך התמקדות בפריטים שלא קשורים לאופניים עצמם. זאת כיוון שאנחנו מרשים לעצמנו להאמין כי אם אתם קוראים את המילים האלו עכשיו, אז רוב הסיכויים שאתם כבר מצוידים בזוג אופני הרים לתפארת.

מגינים

לא ניתן להפריז בחשיבות המגינים, בדגש על מגיני הברכיים והמרפקים, לבריאות הרוכבים שאוהבים את השטח, אך למרות זאת כבר יצא לנו לפגוש לא מעט רוכבים הסבורים כי יש משהו מרגש ומאתגר יותר ברכיבת שטח ללא אביזרי מיגון. מכל אותם רוכבים אנחנו מבקשים לנסות להבין שאין שום דבר מרגש בפציעות שיגרמו להם להפסיק לרכב למשך תקופה ארוכה ואפילו, במקרים החמורים ביותר, לצמיתות. דוגמא למגינים מומלצים מתוצרת חברת BLISS ניתן למצוא כאן.

כלים לאופניים

רכיבת שטח היא רכיבה אגרסיבית יחסית, המהווה אתגר לא רק עבור הרוכב, אלא גם עבור האופניים. אי לכך, גם אתם מצוידים בזוג אופני הרים מתקדמים ומקצועיים במיוחד, אל לכם להקל ראש בכל אותן תקלות פוטנציאליות, שלנצח יתרחשו ברגעים הכי פחות צפויים ובנסיבות הכי פחות ידידותיות.

בהתאם לזה, מומלץ ביותר שלא תצאו לעולם לשטח, לפני שתצטיידו בכלים לאופניים, שיסייעו לכם להתמודד עם מגוון רחב של סוגי תקלות בקלות ובמהירות. בתחום הכלים לאופניים ניתן להזכיר למשל את הציוד המומלץ בחום של חברת LEZYNE ואת הכלים של BONTRAGER. את מגוון הכלים המוצעים על ידינו תוכלו למצוא כאן.

מתקנים לטלפון החכם

אם עד לפני לא יותר מדי זמן, רוכבי השטח נהגו להצטייד בג'י פי אס, מצפן ועוד כהנה וכהנה פריטים שסייעו להם לנווט את דרכם בשטח ולתעד את המסלולים שעברו בהם בזמן אמת, הרי שכיום את כל הפונקציות שמילאו המכשירים השונים, יכול למלא היום הטלפון החכם. על מנת שתוכלו להפיק את מלוא התועלת מהטלפון שלכם, עליכם לדאוג לו לתנאים האופטימאליים, הכוללים בראש ובראשונה ציוד מיגון וציוד עיגון לכידון.

פריטי הציוד בקטגוריה זו, המיוצרים למשל על ידי חברת BioLogic, מאפשרים לייצב את הטלפון, למנוע תזוזות במהלך הרכיבה ובנוסף להגן עליו מפני חבלות מכניות, חדירה של בוץ או אבנים קטנות ולמנוע נזקי לחות ורטיבות. את מגוון המוצרים בקטגוריה זו ניתן למצוא כאן.

מערכות תאורה לאופניים

גם אם אתם מתכוונים לצאת לרכיבה בעיקר בלילות של ירח מלא, מומלץ ביותר שתצטיידו במערכות תאורה לאופניים. מערכות התאורה ישפרו את הנראות שלכם, יסייעו לכם לראות טוב יותר את הדרך וכמובן שיוכלו לעמוד לצדכם באותם רגעים לא צפויים שבהם הירח מתכסה בעננים. מערכות התאורה יסייעו לכם בנוסף לבצע למשל תיקונים הדורשים מוטוריקה עדינה בעת הצורך וכן חשובות לצורך איתור של סימוני שבילים או סימני דרך לא ברורים במיוחד, הנוטים "להיעלם" בשעות החשיכה. גם כאן, חשוב להזכיר את חברת LEZYNE וכן את חברת EXPOSURE LIGHTS, השולטת בתחום ביד רמה. את מגוון מערכות התאורה המוצעות על ידינו תוכלו למצוא כאן.

בקבוקים וכלובי בקבוקים לאופניים

נכון, הבטחנו חמישה פריטים בלבד, אבל אין באמת סיבה להתקין כלוב לבקבוק אם אתם לא מתכוונים לרכוש גם בקבוק ואין סיבה לרכוש בקבוק אם אתם לא מתכוונים להתקין עבורו כלוב. לפני היציאה לשטח חשוב לוודא כי הכלוב מעוגן לשלדה בצורה יציבה על מנת למנוע מצב שבו ישתחרר ויפריע לרכיבה או פשוט ייפול ממקומו וכן חשוב מדי פעם בפעם לדאוג לניקיון וחיטוי הבקבוק, שאין זה מן הנמנע שתעשו בו שימוש במשך שנים רבות. את מגוון הבקבוקים וכלובי הבקבוק המוצעים על ידינו תוכלו למצוא כאן.

 

המדריך לקניית אופני הרים למתחילים
איך מתאימים אופניים לילדים? המדריך השלם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ניווט
Close

עגלת קניות

קטגוריות

ציוד רכיבה אפשר למצוא בהרבה חנויות, מהרבה מותגים.
אבל רק כשאתם קונים ציוד רכיבה של Bontrager,
תוכלו לנסות אותו חודש בשטח או בכביש,
ואם לא תתחברו – תוכלו להחליפו בחנות במוצר Bontrager אחר.
בלי שאלות ועם חיוך.